© John Nurmisen Säätiö
© John Nurmisen Säätiö

Tapahtumat

Brush n Go & cafe Poiju

Brush ´n Go – Herttoniemen pohjapesulan avajaiset & Itämeripäivä

Tule mukaan Brush ´n Go -venepesulan avajaisiin Herttoniemeen!
Tervetuloa juhlistamaan uuden Brush ´n Go -venepesulan avajaisia Itämeripäivänä torstaina 28.8. klo 14 alkaen

Herttoniemenrannassa, Laivalahden Poijun terassilla (säävaraus).
Avajaisissa mukana myös Veneilijän verkkokauppa sekä Waltic Boat Center, minkä alueella pesuri toimii.
Tarjoamme avajaispäivänä pesuun saapuville vesilinjapesun ja sekä myös kevyen kansipesun painepesurilla. Voit varata pesun normaalisti verkkokaupastamme: www.boatwash.fi
Tarjoamme tämän lisäksi myös pesussa käyneille kapteeneille kakkukahvit Poijussa!
Cafe Poijussa Itämeripäivänä tarjouksessa koko päivän Pizza + juoma sekä musiikkia klo 14-20

Brush ´n Go – Floating Boatwasher
Uusi laitteemme on yrityksemme kolmas versio pohjapesurista – ensimmäinen oli liikuteltava pesuasema ja kaksi viimeisintä ovat kelluvia kiinteästi asennettuja yksiköitä. Koneet on suunniteltu ja valmistettu Suomessa. Tämän viimeisimmän version suunnittelussa on keskitytty erityisesti pesutuloksen parantamiseen sekä tehokkaaseen jäte- ja likaveden talteenottoon, mikä tukee yhtiön visiota mahdollistaa täysin myrkytön veneily.

Laitteen uusi teknologia huomioi entistä paremmin moottoriveneiden keulan ja rungon muotojen puhdistuksen. Lisäksi laitteen käytettävyyttä on kehitetty tukemaan jatkossa 24/7-itsepalvelukäyttöä. Suurin uudistus on mekaaninen ja koneellinen orgaanisen jätteen sekä mahdollisen muun saastuttavan aineksen talteenottojärjestelmä, joka tekee pohjapesusta entistä ympäristöystävällisempää.

Lue lisää: www.boatwash.fi/
Tervetuloa tutustumaan!

Herttoniemenranta, Helsinki
14:00 - 20:00
Brush n Go & cafe Poiju
icon/accessibility Created with Sketch. Tapahtumaan on esteetön pääsy.
icon/fee Created with Sketch. Tapahtuma on ilmainen.